- 20.10.2019 21:12:36
Kuruluş Osman ne zaman başlıyor?
Bu haber 1727 kez okundu

Kuruluş Osman dizisinin ilk tanıtımı ekranlarda yayınlanmaya başladı. Tanıtım fragmanının yayınlanmasıyla birlikte Kuruluş Osman’ın tarihine yönelik araştırmalar da artı. Diriliş Osman’ın devamı niteliğindeki dizide, Osmanlı İmparatorluğu’nun kuruluşu ve Osman Gazi’nin hayatı anlatılacak. Peki, Kuruluş Osman dizisi ne zaman başlıyor?

 

 

Trt ekranlarında yayınlanan Diriliş Osman dizisi final yaparak ekranlara veda etmişti. Beş sezon boyunca ekranlarda olan tarihi dizi, Kuruluş Osman ile devam edecek.
 
Oyuncu kadrosunda da değişikliklere gidilecek olan dizi de Osman karakterine Burak Özçivit hayat verecek. Peki, Kuruluş Osman ne zaman başlayacak?
 
Kuruluş Osman’a dair ilk görüntüler geçtiğimiz günlerde yayınlandı. Fragmanda Şeyh Edebali’nin şu sözleri yankılandı:“Ey Oğul! Unutma! Yolumuz; ezelden ebede kadardır. Gayemiz; gönüller yapmaktır. Davamız; kul olmaktır", "Ey Oğul! Hilalin gölgesinde adalet ol. Merhamet ol. Derman ol. Gazi ol. Devlet ol" ve "Ey Oğul! Millete bey olasın. Mazlumlara Fatih olasın. Zalimlere Yavuz olasın. Diyarlara Süleyman olasın. Devleti ebed müddet olasın"
 
Kuruluş Osman dizisinin yayın tarihi henüz belli değil. Kuruluş Osman için yayın tarihi belli olur olmaz haberimizden ulaşabilirsiniz.
 

KURULUŞ OSMAN NEREDE ÇEKİLİYOR?

Kuruluş Osman dizisinin seti İstanbul ilinin Beykoz ilçesine bağlı Riva'da kurulan platoda çekiliyor. Dizinin çekim yerinde devasa kaleler, hanlar, hamamlar, camiler, kiliseler, en ince ayrıntısına kadar titizlikle inşa edildi. Şu anda Avrupa'nın en büyüğü olan platoda 60 ayrı marangoz ekibi çalışıyor.
 
Dizide 800 metrelik yapay göl ise koca bir nehir olarak aktarılacak. Şuanda Kuruluş Osman dizi setinde 1500 kişi birinci sezon içim hummalı bir şekilde çalışıyor.

  

Yapılan Yorumlar
Yorum Yap